anatoptan.com İşlem Rehberi

anatoptan.com ’dan alışveriş yapabilmek için internet sitemizden alışveriş yapabilir sitemizde satışa sunulan ürünlerin siparişini verebilirsiniz. Siparişleriniz 3-5 iş günü arasında teslimat gerçekleştirilir..

 

Üyelik

 

 • İnternet sitemizden alışveriş yapabilmek için üye olma zorunluluğu yoktur. Üye olarak veya üye olmadan alışveriş yapma tercihi müşterilerimize aittir.

 • Üyelikte zorunlu alanlar adınız, soyadınız, telefon numaranız, e-posta adresiniz ve sisteme giriş yaparken kullanacağınız şifrenizdir.

 • Üye olmadan yapılacak alışverişlerde siparişinizin size ulaştırılabilmesi için adınız, soyadınız, GSM ve telefon numaranız, ürünün teslimat adresi, e-posta adresiniz, T.C. Kimlik numaranız zorunlu alan olarak istenmektedir. Üye olmadan yapılacak alışverişte belgelerin firmanız adına düzenlenmesini tercih ederseniz kurumsal sekmesinde yer alan firma adı, vergi dairesi, vergi numarası ve e-posta adresi alanlarını doldurmanız gerekmektedir.

 • Üye olmadan yapılan alışverişlerde girilen bilgiler ile sistemimizde üyelik kaydı oluşturulmaz


 •  

 

Ürün Seçimi

 

 • Sitemizde yüzlerce ürün çeşidi yer almaktadır. Ürün tanımı için hazırlanan sayfalarda ürünlerin tanım, resim, açıklama, ortalama kargoya teslim süresi ve fiyat detayları yer almaktadır.

 • Satın almak istediğiniz ürünleri sepete ekle butonunu kullanarak sepetinize ekleyebilirsiniz.

 • Sağ üst köşede bulunan sepetim menüsünü tıklayarak sepetinize eklediğiniz tüm ürünleri bir arada görebilir, dilerseniz sepetim sayfasından ürünlerin adetlerini güncelleyebilir veya sepetinizden istemediğiniz ürünleri silebilirsiniz

 • Ayrıca size verilen bir indirim kodu varsa üye girişi yaparak sepetim sayfasında bulunan hediye çeki alanına bu kodu yazarak ekle butonuna bastığınıza girilen kod sistem tarafından kontrol edildikten sonra söz konusu indirim tutarı otomatik olarak uygulanır


 •  

 

Teslimat ve Fatura Adresi Seçimi

 

 • Sepetim butonunda ürün ve tutarları inceleyip satın al butonuna tıkladığınızda daha önce üye girişi yapmadıysanız üye girişi ya da üyeliksiz alışveriş tercihini yapacağınız sayfaya yönlendirilirsiniz. Bu sayfadaki tercihinizin ardından sipariş ettiğiniz ürünlerin ve düzenlenecek faturanın gönderileceği adres bilgilerini seçeceğiniz sayfaya ulaşacaksınız. Burada siparişinizin gönderilmek istenen adresini tanımlayabilir, firma adına düzenlenmesini istiyorsanız kurumsal seçeneğinden firma bilgilerinizi girebilirsiniz.

 • Hesabım sayfasından adreslerim bölümünden adreslerinizi düzenleyebilir veya silebilirsiniz. Teslimat ve fatura adreslerini seçtikten sonra dilerseniz sepet sayfasına geri dönebilir, alışverişinize devam edebilir veya sipariş tamamla butonuna tıklayarak ödeme yapacağınız sayfaya ulaşabilirsiniz.


 •  

 

Ödeme ve Onay

 

 • Ödeme sayfasında siparişinizle ilgili özet bilgileri, alt kısımda ise ödemeniz gereken toplam alışveriş tutarını görebilirsiniz. Bu alanda hatalı olduğunu düşündüğünüz bir husus varsa önceki adımlara dönerek seçimlerinizi değiştirebilirsiniz.

 • Sitemizde kredi kartı veya havale ile ödeme alınmaktadır.

 • Kredi kartı ile ödeme yapmayı tercih ederseniz kartın tipi, taksit seçeneği, kartın üzerinde yazan ad soyad, kart numarası, son kullanma tarihi ve kartın arka yüzünde bulunan 3 haneli güvenlik numarasını yazdıktan sonra ödeme yap butonuna tıklayabilirsiniz.

 • Girdiğiniz bilgiler SSL güvenlik protokolü sertifikası ile güvenli ortamda bankaya iletilir. Ödeme başarılı olduğunda siparişiniz oluşur ve sipariş numaranız görebileceğiniz onay sayfasına yönlendirilirsiniz.

 • Eft / Havale ödeme tipini tercih ederseniz ödeme sayfasında bu seçeneği işaretledikten sonra ödeme yapacak kişi alanını doldurup ödeme yap butonuna tıklamanız yeterlidir. Sistem otomatik olarak siparişinizi oluşturacak ve havale / EFT yapmanız gereken tutar ve hesap numarasını gösterecektir. Söz konusu sipariş bedelinin havele / EFT gönderimini gerçekleştirdiğinizde siparişiniz onaylanarak işleme alınacaktır. Havale / EFT hesap numaralarımız ilgili ekranda listelenecektir.

 • Bankaların artı taksit uygulamaları kartınızın bağlı olduğu bankaya göre değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi için kartın ait olduğu banka ile görüşebilirsiniz.


 •  

 

Sipariş Takibi

 

 • anatoptan.com ’dan verdiğiniz siparişlerin durumunu sitemizde yer alan “sipariş takibi” sayfasını kullanarak takip edebilirsiniz.

 • Üye olarak sipariş oluşturan müşterilerimiz üye menüsünü kullanarak üye girişi yaptıktan sonra bu menüde bulunan sipariş takibi sayfasına ulaşabilmektedir. Üye olmadan alışveriş yapan müşterilerimiz ise yine aynı menüde bulunan sipariş takibi linkini tıkladıktan sonra gelen sayfaya sipariş oluştururken belirttiği mail adresini ve sipariş numarasını yazarak sipariş takip sayfasına ulaşabilirler.

 • Sipariş takip sayfasında sipariş ettiğiniz ürünleri, teslimat / fatura adreslerinizi, ödediğiniz toplam tutarı ve siparişinizin durumunu görebilir, kargoya teslim edilen siparişinize ait kargo takip numarasını görebilirsiniz.


 •  

 

Teslimat

 

 • Satışı yapılan ürünlerin tahmini teslimat süreleri değişkenlik göstermektedir. Siparişiniz de birbirinden farklı zamanlarda temin edilen ürünler bulunabilir. Ürünleriniz temin edildikten sonra bekletilmeden hemen kargoya verilmektedir. Genel olarak 3-5 iş günü içerisinde teslimat sağlanmaktadır.

 • Hafta sonu gerçekleşen siparişler pazartesi gününden itibaren işleme alınmaktadır. Kargo ile gerçekleştirilen ürün teslimatı sürecinde kullanıcı sistemde belirtilen adreste bulunamaz ise kullanıcıya kargo elemanı tarafından ziyaret notu bırakılır. Adresine ihbar notu bırakılan kullanıcının 3 gün içerisinde irtibata geçmemesi durumunda kargo göndericiye iade edilir.

 • Sipariş vermeden önce ilgili kargo firmasının ürünün teslim edileceği bölgeye teslimat yapıp yapmadığını öğrenmeniz sipariş verdiğiniz ürünün adresinize teslim edilebilmesi için önemlidir.

 • Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının teslimatı sorunsuz yaptığı kabul edilir. Bu nedenle siparişiniz size ulaştığında, kargo görevlisi yanınızda iken ürün paketini kontrol ediniz. Kargonuzun eksik ya da yanlış gelmesi durumunda kargo görevlisinden tutanak tutmasını isteyiniz ve bu durumu müşteri hizmetlerimize bildiriniz.

 • Siparişinizde yer alan ürün/ürünlerde paket içinden çıkması gereken aparat ya da aksesuarlardan biri ya da birkaçı eksik ve sipariş ettiğiniz üründen farklı bir ürün gönderilmiş ise müşteri hizmetlerimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

 • Satın aldığınız ürün depomuzdan sevk edilirken faturası ile birlikte gönderilir.

 • Sitemizden satışı yapılan ürünler açılmadan adresinize gönderilmektedir. Bu sebeple genellikle ürün paketleri içinde bulunan garanti belgeleri tarafımızdan kaşelenememektedir.


 •  

 

İade ve Değişim

 

 • İade ve değişim işlemleri için sipariş takip sayfasında bulunan Kolay İade linkini tıklayarak buradan iade veya değişim için belirteceğiniz ürünleri seçerek iptal iade nedeni ve iptal iade tipini seçmelisiniz. İade işlemi gerçekleştirirken banka sistemlerinde hata öngörüsüne karşı IBAN bilgilerinizi paylaşmanız gerekmektedir. Not bölümünde iade etmek istediğiniz konu ile alakalı bilgilendirme metni yazmanız iade sürecini oldukça hızlandıracaktır. Mail olarak size paylaşılan kargo kodu ile MNG Kargoya ürünü teslim etmeniz gerekmektedir. Oluşturduğunuz talep en kısa sürede incelenecektir.

 • İade / değişim talebi oluşturmak için;
  - Sipariş takip sayfasına gidin. Sipariş sayfasında bulunan "Kolay İade" butonuna basın.
  - İşlem yapılmasını istediğiniz ürünü seçerek iptal iade nedenini ve iptal iade tipini seçin ve gerekli bilgileri doldurduktan sonra mail olarak iletilen kargo kodu ile kargoya ürünü teslim etmeniz gerekmektedir.
  - Ürününüz depomuz tarafından teslim alındıktan sonra ambalajı, aksesuarları, faturası kontrol edilecektir.
  - İade işleminin onaylanması durumunda; iade başvurusundaki tercihiniz doğrultusunda "ürün bedeli" tarafınıza geri ödenecektir.
  - İadenizin iade koşullarına uygun olmaması durumunda ise; ilgili ürün, adresinize kargo ile gönderilecektir.
  - Ödeme şekli "Kredi Kartı" ve tercihiniz "Para İadesi" ise; ödemeniz online olarak en kısa sürede kredi kartınıza yapılacaktır. Ödemenizin hesabınıza yansıması bankaların işlem sürelerine göre farklılık gösterebilir.
  - Ödeme şekli "Havale/EFT" ve tercihiniz "Para İadesi" ise; bildirimde bulunduğunuz IBAN hesabınıza paranız geri ödenir.
  - İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekmektedir.
  - Faturası kurumlar adına düzenlenen siparişlerin iade işlemleri, iade faturası düzenlenmediği takdirde tamamlanamaz. Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde başvuruda bulunarak aşağıdaki koşullar dahilinde iade edebilirsiniz.

 • İade kapsamındaki koşullar aşağıdaki gibidir;
  - İadeler mutlak surette orijinal kutu/ambalajı ve faturası ile birlikte yapılmalıdır.
  - Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
  - Hediye verilen promosyonlu, kampanyalı ürünler de orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
  - Telefon, fotoğraf makinesi, taşınabilir ve görüntülü elektronik cihazlar vb. için; ürün ekranında yer alan koruma bandı çıkarılmamış olmalıdır. Ekranda ve cihazın diğer yerlerinde çizik, hasar, darbe, sıvı teması vs. olmamalıdır.
  - Tüketicinin özel istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler iade edilemez.
  - Her türlü Kozmetik ve Kişisel Bakım ürünleri, her türlü Elektronik ürünlerin ve Kırtasiye sarf malzemelerin ancak ambalajları açılmamış olması şartı ile iadesi kabul edilir. Ambalajı açılan / kullanımı gerçekleşen elektronik ürünlerin iadesi / değişimi için yetkili servis raporu alınması gereklidir.
  - Hijyenik ürünler (iç çamaşırı gibi), süpermarket ürünleri (gıda ürünleri gibi), gazete, dergi gibi süreli yayınlar iade edilemez.
  - Satın aldığınız ürünün arızalanması durumunda fatura ve garanti belgesi ile ürünün servisine doğrudan başvuruda bulunabilirsiniz. Ürünün garanti süresi boyunca teknik servislerden ücretsiz destek alabilirsiniz.
   


 •  

 

Aanatoptan.com Siparişinize Dair Sözleşme İle İlgili Bilgiler

 

 • Satın aldığınız ürün veya hizmete ilişkin olarak anatoptan.com ve alıcı arasında online olarak Mesafeli Satış Sözleşmesi, sipariş onay e-postasıyla birlikte size iletilir. Bu belgeler ayrıca anatoptan.com kayıtlarında saklanır.


 •  

 

Alışverişimle alakalı bir uyuşmazlık ve anlaşmazlık halinde nasıl bir çözüm yolu izlemeliyim?

 

 • anatoptan.com ve tüketici arasında doğacak uyuşmazlıklarda, Ticaret Bakanlığı tarafından her yıl ilan edilen değere kadar Alıcının Mal veya Hizmeti satın aldığı ve ikametgahının bulunduğu yerdeki Tüketici Hakem Heyetleri ile Tüketici Mahkemeleri'ne başvuruda bulunulabilir. 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'un 68. maddesinin 1. fıkrasında belirtilen alt ve üst limitler doğrultusunda uyuşmazlık halinde tüketici talepleri hakkında ilçe/il tüketici hakem heyetleri yetkilidir.


 •  

 

Kişisel Verilerin Korunması

 

 • Anatoptan elektronik ticaret işlemleri nedeniyle tüketicilerden elde ettiği kişisel bilgi ve verileri 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile tamamen uyumlu bir şekilde işlemekte ve gizli tutmaktadır. Anatoptan tarafından kişisel verilerin işlenmesine ilişkin detaylı bilgilere anatoptan.com adresinde yer alan Kişisel Verilerin Korunması linkinden; gizlilik politikasına ilişkin detaylı bilgilere ise anatoptan.com adresinde yer alan Gizlilik Politikası linkinden ulaşabilirsiniz.


 •  
Çerez Uyarısı

Sizlere en iyi alışveriş deneyimini sunmak için sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için tıklayınız